top of page

מקום לקשר - קרבה וחופש ביחסי נשים ואמהותיהן

סדנה תהליכית בהנחיית מיקי ומעין גרבר

 

מתי בפעם האחרונה דיברת עם אמא שלך באמת?

 

שינוי דפוסים ישנים, רכישת כלים לתקשורת ויציאה לדרך חדשה!

29 - 30 ליוני, פרדס חנה.

 

על הסדנא 

 

מערכות היחסים שלנו עם אימהותינו ובנותינו הן מהחשובות בחיינו – אנו מחפשות ביחסים אלה תמיכה, עומק, אהבה וכבוד הדדי, אך רבות מאיתנו לעתים גם מוצאות את עצמן מתוסכלות מדפוסי תקשורת שלא צולחים. מתוך הצורך לפתור דפוסים בעייתיים ביחסים אלה ולצד רצון כנה לפתח יחסים חדשים ונקיים ממשקעי עבר, יצרנו את "מקום לקשר" - סדנה המיועדת לנשים צעירות ואימהותיהן.

 

 

מתי בפעם האחרונה דיברת עם אמא שלך בכנות והרגשת שהשיחה עושה לכן טוב? מתי ביליתן יחדיו ונהניתן? סדנה זו תאפשר לכן להתחיל למצוא את הדרך שלכן יחד, בסביבה שקטה ובהנחיה רגישה, להיפגש כשתי נשים בוגרות החולקות סוגיות חיים מגוונות.

 

הסדנה מיועדת לנשים ואמהותיהן החשות כי האיזון בין קרבה לחופש בקשר שלהן טעון שיפור, למי שרוצות ללמוד מיומנויות תקשורת ליצירת נתיב חדש לקשר, לאלו שהקשר שלהן נמצא במקום שברירי וזקוקות לסיוע בפתרון המצב, ולכל מי שהקשר הזה חשוב לה וזקוק למעט זמן מחוץ לשגרת היום-יום.

 ?מה קורה בפועל

בסדנה החוויתית שתתקיים בהמךסוף שבוע, ניפגש בקבוצה אינטימית של כתריסר נשים לתהליך התפתחותי הממוקד בסוגיות המעסיקות את הקשר של המשתתפות.

תחילה נבחן את הקשר במצבו הנוכחי - על העליות והמורדות, על השמחות והעכבות, נלמד כלים ומימנויות תקשורת לשינוי הדפוסים הקיימים בקשר ולבסוף נבנה יחד נתיב משותף חדש לקשר.

לכל אחת יינתן החופש לברר את צרכיה ולבטא את עצמה בהתאם לרצונה, בתוך מעגל נשי אינטימי, נינוח, מכיל ובטוח ובהנחיה מלאה שלנו, מיקי ומעין.

לפני הסדנה, נקיים שיחות טלפון אישיות עם כל אחת מהמשתתפות, כדי לשמוע יותר לעומק את הסיפור האישי שלכן.

 

 

קצת עלינו 

אנחנו מיקי ומעין גרבר, אם ובת שמנחות את הסדנה יחד. לכל אחת מאיתנו ניסיון בטיפול, הנחיית קבוצות והדרכה, וסדנה זו מאפשרת לנו לאחד כוחות ולעבוד במשותף על נושא הקרוב ללבנו.

 

מיקי גרבר [MA] 

"אני מאמינה כי אנו גדלים ומתפתחים בתוך קשר, וכי המרחב הזה הוא שדה מרתק ללמידה את עצמי, את זולתי, ואת מה שבינינו." 

מדריכת הורים במרכז אייכה להורות מגדלת, יועצת, מאמנת ומנחת קבוצות. מרצה ומדריכה קבועה במכללה למורים ע"ש דוד ילין בירושלים, שותפה בכירה במרכז לאימון אישי בקבוצה בשוהם ובעלת קליניקה פרטית במבשרת ציון.

 

 

מעין גרבר [MA]

"גם כנשים בוגרות, דמותה של אמנו ויחסינו עמה משפיעים באופן עמוק על תפיסת העצמי שלנו.אני פועלת לחבר נשים למשאלות של חופש, הגשמה, תשוקה, צמיחה רוחנית ואהבה עצמית."

מטפלת, יועצת למיניות בריאה ומעצימה, מורה להנחיית מעגלי נשים ומנחת קבוצות. בעלת קליניקה פרטית במרכז ובפרדס חנה, מטפלת ב'מכון ארגמן', מנחה סדנאות על נשיות, מגדר ומיניות כעצמאית ובמסגרת העמותות 'דלת פתוחה' ו'נשים לגופן'.

איפה איך ומתי?

 

הסדנה הקרובה תתקיים במהלך סוף שבוע שישי - שבת  ה- 29-30 ליוני 2018,

בין השעות  9:00 - 18:30 בפרדס חנה.

 

עלות הסדנה - 1,150 ש"ח למשתתפת.

הנחה לנרשמות עד ה 9.6  1050 ש"ח.

מקדמה על סך 300 ש"ח לצמד (הכלולה במחיר ומהווה גם דמי ביטול) תגבה בעת ההרשמה.

את יתרת התשלום יש להסדיר עד פתיחת הסדנה, ניתן לפרוס לתשלומים נוחים.

לכל שאלה ועניין כולל התייעצות כיצד להזמין את הבת/האם את מוזמנת ליצור קשר - 052-6131393 מעין, 054-4656461 מיקי

או מלאי את הפרטים בתחתית הדף, ואנו ניצור עמך קשר.

מה אומרות המשתתפות?

 

הילה, בת 32: "הסדנה הייתה מאוד מיוחדת עבורי, אינטנסיבית ומשמעותית מאוד. ההנחיה הייתה מצוינת - הצלחתי ביומיים לפרוץ דרך דלתות שהתדפקתי עליהן ימים ארוכים בלי לדעת איך לפתוח."                                                                                                                

נעמי, בת 62: "עברתי חוויה שמלווה אותי עד עכשיו במקומות שונים בחיי האישיים והמקצועיים, לא רק בהקשר היחסים עם בתי. למדתי להתבונן בצרכים שלי, ללא כבלי התפקיד האמהי ששמתי על עצמי... הפעילות הקבוצתיות היה מעולות, ואפשרו לי להתבונן גם מרחוק וגם מקרוב על עצמי, על בתי ועל הקשר בינינו."                                                                             

 

מאיה, בת 29: "הזמנתי את אמא לסדנת אמהות ובנות, חששתי וקיוויתי שיהיה לפחות רגע אחד טוב - של תקשורת קרובה יותר - כי הרבה זמן לא היה לנו כזה. אחר כך אמא שלי אמרה: "היו לי יומיים קסומים" :) מיקי ומעין מקצועיות, מדויקות, חכמות וחמות, ואין לי ספק שהסדנה הזו עשתה משהו שהיה מאד קשה להניע אצלנו."

 

אפרת, בת 64:  "עמדתי מוקסמת ומשתאה מול נשים מדהימות… ומול בנות חכמות, פתוחות, מתקדמות, אמיתיות ורגישות עם מודעות עצמית אדירה, שלא היססו להגיד "אמא, זו אני, תהיי גאה ותבטחי בי." עמדתי (יותר נכון נפלתי) מהופנטת מול זוג הקוסמות של הנפש מיקי ומעין, המנחות, שהובילו אותנו במסע מרגש ופתלתל. והפתעתי את עצמי…"

להרשמה ופרטים נוספים -  מלאי את הטופס ונשמח לחזור אליך

הודעתך נשלחה! נהיה בקשר

bottom of page