top of page

שיחת בנות


לאחרונה פנתה אלי חברה ועמיתה וביקשה שאתראיין באופן מאוד אינטואיטיבי לעבודה על מיניות נשית, זה מה שיצא, כאן עבורכן/ם -

מהי בעיניך מיניות נשית וכיצד היא באה לידי ביטוי בחייך?

מיניות נשית היא הפעימה האנרגטית הפועמת את הציר המרכזי של החיוניות שלנו. אם הרובד הקיומי הראשוני הוא הנשימה, החיים. אז המיניות היא הרובד השני - החיות. מיניות נשית היא עולם קסום ומקודש של פלא. היא האש המניעה אותנו, האהבה המערסלת אותנו, הקדושה שמייצרת חיים אך גם האפילה המייצרת להט, תשוקה, רעב וטירוף. מיניות נשית היא רב-גונית, יש לה אופי של אלה מרקדת, הבאה והולכת כרצונה. היא נעה במעגלים ספירליים, היא חמקמקה, מסתורית, מתוקה לעתים, מפחידה לפעמים גם. היא העוצמה במלוא התגלמותה, היא העונג, הרכות, האקסטאזה והטעם.

מיניות היא הציר המוביל את חיי, חיים שיש בהם תשוקה, איזון, נתינה וקבלה, התפתחות רוחנית ושביל של צמיחה. השאיפה שלי בחיי היא לחיות מתוך תשוקה ולסייע לאנשים סביבי לחבור לעולם של חופש, של בחירה, של חיים בלהט ובמסירות לדרך שיש בה אהבה.

מהם הדברים שלדעתך השפיעו הכי הרבה על מיניותך הנשית? עד כמה הייתה מעורבת בכך השפעה חיצונית?

הדבר המרכזי שהשפיע על המיניות שלי הוא ככל הנראה האווירה בבית בו גדלתי. גדלתי לזוג הורים שיצרו אווירה שמיניות, חיבה, אהבה וחום הם טבע האדם, הם נורמאליים וחיוניים לחיים שלמים, שמחים. זכיתי לראות אותם מביעים חיבה זה כלפי זו והם לא נבהלו (באופן גלוי) כאשר אני התחלתי לפתח מיניות נשית ולהיות פעילה מינית.

מאוחר יותר גם הגברים הראשונים שאיתם חלקתי את גופי היו בחורים מקסימים, שאהבו אותי וענגו אותי והיה לי תמיד נעים, בטוח ונוח איתם, מה שנתן לי קרקע בטוחה להתחיל איתה את חיי המיניים.

ללא ספק הושפעתי מסרטים ומדיה פופולארית וכן מהסביבה שלי אבל הייתי יחסית מהבנות שהתחילו מוקדם אז הייתי יותר משפיעה ממושפעת, הייתי זו שבאו להתייעץ איתה.

אך לא היו רק השפעות חיוביות, אימא שלי תמיד הייתה אישה מלאה והיא העבירה לי את החוויה של מודעות למשקל ותמיד חשתי לא מספיק יפה, סקסית ורזה. אך האופן בו חוויתי את עצמי נראית כלפי חוץ התפוגג במצבים של אינטימיות בהם חשתי נחשקת ונינוחה.

אם היית יכולה להשיא עצה לאני הצעירה שלך מה היא הייתה?

אם הייתי יכולה לדבר עם האני הצעירה שהייתי הייתי אומרת לה שהיא שווה, שככל שהיא תגדל היא תבין כמה עוצמה וייחודיות יש בה ותרגיש יותר בנוח בתוך עצמה. הייתי אומרת לה שהיא יפה וסקסית ושתירגע עם ענייני המשקל, כי היא מהממת כשהיא באהבה עם עצמה.

האם את יכולה לחשוב על דרכים בהן אנו כנשים לא אותנטיות למיניות שלנו?

אני חושבת שהרבה נשים לא מספיק אותנטיות לעצמן ביחס למיניות שלהן. זה האופן בו הן אנחנו מתכחשות לצרכים והתשוקות שלנו, הנטייה שלנו לפעול בהיבט המיני על פי ה'זכר בראש' שאומר לנו שהצרכים שלנו משניים לסיפוק הגבר. חוסר הרצון להשמיע קול ולתת ביטוי לתשוקות שלנו, העובדה שאנחנו סוחבות תחושות של אשמה ובושה ביחס למיניות שלנו בשל אירועים שעברנו ועוד. אבל להגיד שנשים אינן אותנטיות למיניות שלהן זו התעלמות מהסיבה, כי החברה והתרבות שבה אנו חיות כמעט ולא מאפשרת לנשים לחוות את עצמן ואת מיניותן באופן אותנטי.

אז כיצד החברה והתרבות אינן מאפשרות לנשים לחוות עצמו ומיניותן באופן אותנטי?

מגיל אפס בנות מקבלות מסרים שגופן הוא שטח לתועלת הציבור, הן צריכות על פי המסר התרבותי להכפיף את גופן לאידיאלים בלתי מושגים של יופי ומיניותן היא נושא לשיפוט חיצוני בלתי פוסק. המסר הוא שעבור נשים ובנות החיצוניות היא הדבר המרכזי שקובע.וכולן תמיד נשפטות לחומרה, מיניות מידי או פריג'ידיות, נשיות מידי או לא נשיות מספיק, אמהיות מידי או לא מספיק, מנצלות את מיניותן או חרדות ממנה, אין דרך מוצא טובה.

לאיזה כיוון את חושבת שצועדת אליו היום המיניות הנשית?

אני חושבת שיותר ויותר נשים מבינות היום (לפחות בעולם " "החופשי" " מרכאות כפולות במקור) שהן כלואות בין הפטיש לסדן, בין מיניות שמרנית שכובלת אותן למיניות פורנוגראפית שמדכאת אותן. ויש כיום תנועה של שחרור, יחד עם הפמיניזם והמאבק באלימות מינית, יש קולות חדשים על עונג, שליטה, חופש, וחקירה של העומקים המדהימים שמתקיימים בתוך עולמה המיני של האישה. אבל זה תהליך איטי ויש לו תנודות קדימה ואחורה מאז שנות החמישים של המאה הקודמת.

עם איזה מסר היית רוצה לסיים את הראיון בהקשר של מיניות נשית?

כולנו תוצר של התרבות החברתית בה גדלנו, המסרים שהפנמנו בילדותנו מהורינו ומהסביבה ומסך כל החוויות הטובות והפחות טובות שחווינו בחיינו. כל אלו צרובים לנו בגוף, בעור, בנפש, בלב. כנשים כמות המסרים והחוויות המקשות על תפיסתנו את מיניותנו כדבר חיובי יכולה להיות רבה, אך הבחירה על חיינו היא שלנו. הבחירה אם להיות קורבן של נסיבות חיי או להיות אישה שמזהה את פצעיה, מטפלת בהם באהבה וצומחת לישות המופלאה שנוכחת תמיד בתוכי ורוצה לעוף, היא שלי, גם אם אינה קלה. אנו ישויות מיניות, אין בכך בושה, אלא עוצמה רבה, עונג, חירות ושמחה. היי האישה שאת רוצה להיות. מגיע לך, פשוט כך.

#מיניות #נשים #אהבה #תרבות #סקס #תשוקה #עונג #העצמה

bottom of page